Pytania egzaminacyjne
Pytania egzaminacyjne

Wyprzedzanie, wymijanie, cofanie

strona 2 z 3

Pytanie nr 11

Id: 4058
punkty: 1

Czy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza masz prawo wyłączyć światła zewnętrzne, gdy dłużej niż 1 minutę stoisz między innymi tramwajami w zatorze drogowym?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 12

Id: 4062
punkty: 1

Czy kierując tramwajem masz obowiązek umożliwić przejazd pojazdowi, który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych, ale nie wysyła sygnałów dźwiękowych?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 13

Id: 7017
punkty: 1

Czy kierując tramwajem, masz prawo używać świateł przeciwmgłowych tylnych, gdy zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność poniżej 50 m?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 14

Id: 7018
punkty: 1

Czy kierując tramwajem, masz prawo na nieoświetlonej drodze używać świateł drogowych, jeżeli nie oślepisz innych kierujących?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 15

Id: 7019
punkty: 1

Czy kierując tramwajem, masz w tej sytuacji prawo wyłączyć światła mijania?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 16

Id: 7020
punkty: 1

Czy kierując tramwajem podczas zatrzymania wynikającego z warunków ruchu drogowego w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, możesz używać świateł przeciwmgłowych przednich?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 17

Id: 7021
punkty: 1

Czy podczas zatrzymania tramwaju, które wynika z warunków ruchu drogowego, masz obowiązek włączyć światła awaryjne?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 18

Id: 7022
punkty: 1

Czy kierując tramwajem podczas jazdy od świtu do zmierzchu, w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, masz prawo używać świateł do jazdy w dzień zamiast świateł mijania?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 19

Id: 7023
punkty: 1

Czy kierując tramwajem podczas jazdy od zmierzchu do świtu po nieoświetlonych drogach na obszarze zabudowanym masz prawo używać świateł drogowych?

  Tak
  Nie

Pytanie nr 20

Id: 7024
punkty: 1

Czy kierując tramwajem z włączonymi światłami drogowymi powinieneś przełączyć je na mijania w przypadku zbliżania się do pojedynczego pieszego?

  Tak
  Nie

strona 2 z 3